JESIEŃ 2014

• autor: ciolkowo, 2014-12-03 10:43

Przyszedł czas by podsumować wyniki spotkań seniorów ULKS Ciółkowo.Rundę jesienną,plus jedno spotkanie z wiosny,zakończyliśmy na 8 miejscu.Wszelkie statystyki oraz aktualna sytuacja zespołu będzie dotyczyła w tym podsumowaniu 14 rozegranych spotkań.Czy to miejsce nas satysfakcjonuje ? O odpowiedź na to pytanie pokuszę się może na koniec tego newsa.

Już same przygotowania do rundy pozostawiały wiele do życzenia,Rozpisane treningi indywidualne ,wykonała bardzo mała grupa zawodników,Było to bardzo widoczne podczas sparingów,oraz na początku ligi.Szybko zgasł entuzjazm po 4 miejscu w L.O. w sezonie 2013/2014.Wielu zawodników wciąż składało deklaracje treningu i gry ,a nie szły za tym czyny.Owszem ,jak już udało nam się zebrać dobrym składem,to problemy mieli z nami najlepsi w tej lidze.Takich spotkań,przegranych, jak z Gostyninem czy Sierpcem nie możemy się wstydzić.Wygrana z Amatorem ,na pewno pokazała że zespół ma w dalszym ciągu możliwości.Niestety o miejscu w tabeli zdecydowały dwie ,trzy porażki.(usiebie ze Szczawinem i na wyjeździe w Czermnie i Płocku) W wymienionych w nawiasie spotkaniach ,grając w normalnym składzie nie mieli byś my prawa przegrać.Jak by wtedy wyglądała tabela łatwo sobie to obliczyć.

​Kadra-25 zawodników.3 nie zagrało wo gule,a 4 wystąpiło symbolicznie.M.Kruk w 3 spotk. zagrał 34 minuty,W 14 meczach nominalni bramkarze bronili Rychlik-2 mecze,Jankowski-1 m,Mazur-1 m .Pozostałe 10 spotkań bronił obrońca Cieszkowski Danek.(dzięki)

Najwięcej meczy rozegrali-Feliciak S.-komplet 14 ,Brzeski D,Iwański R I Aronowski M po 13, Matuszak Ł I Rosiak D po 12.

Najwięcej bramek strzelił- Lewandowski R-5 grając tylko w 4 meczach.Aronowski-4 i po 3 Brzeski D,Feliciak i Witkowski.

Najwięcej asyst zaliczył Racki i Witkowski po 3

Żółte kartki-10 (prym Brzeski D-3)

Miejsce w tabeli 8,zdobytych 18 pkt.6 zwycięstw i 8 porażek.

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie może być dwojaka.Ciółkowo nie jest już zespołem w którym jeden poszedł by za wszystkimi i odwrotnie ,wszyscy poszli by za jednym.Ryba psuje się podobno od głowy,a tu zgniliznę czuć było nie tylko z Ecoriwera.Spotkania w większości rozgrywane w 11 ,lub nawet w 10 (Duninów),czy 9 w Czermnie (po kontuzji Jóźwiaka i Aronowskiego) same mówią za siebie,w zespole brak odpowiedzialności i normalnego podejścia do obowiązku jakim jest deklaracja gry w drużynie na tym poziomie .Są oczywiście wytłumaczenia pracą,lub szkołą ,ale tu i na tym polu wyraźnie było to naciągane.Drugi aspekt ,to sprawy finansowe,ciągłe borykanie się z funduszem, ich brakiem praktycznie na wszystko,począwszy od pracy społecznej trenera ,po grę w dziurawych lub dwóch różnych butach zawodników.Brak normalnego zarządu klubu z którym można by było usiąść i porozmawiać o wszystkim co boli,przeszkadza,co można by szybko zmienić.Niestety nie widać światełka w tunelu.

W takiej sytuacji to nasze 8 miejsce w tabeli jest chyba nawet na wyrost.Teraz prawdopodobnie ''prześpimy'' się do marca i przy okazji rozgrywania 15 kolejki L.O. obudzimy się z tymi samymi problemami co powyżej.Jeden temat ,kurs wyrównawczy trenerów UEFA-B już przespaliśmy,konsekwencje mogą być ogromne.

Ślub Marcina.